Absorbery – skuteczne pochłaniacze dźwięku

Typowy absorber może nie być tak skuteczny  po względem eliminacji hałasu jak zawieszanie przegród, ale warto spróbować, jeśli możemy zmniejszyć echo, jednocześnie przyczyniając się do  poprawy estetyki naszego domu. Może to być bardzo pomocne, jeśli potrzebujemy dużego pokoju i najlepiej jest zainstalować go w dużym pokoju z dużą ilością miejsca, na przykład w salonie lub biurze. 

Absorbery mogą być stosowane w różnych miejscach

absorbery szerokopasmoweNależy umieścić go w dowolnym miejscu, aby dodać artystyczny akcent do pokoju lub poprawić jego akustykę. W środowisku o wysokiej przestrzeni termicznej składa się z aluminiowej okładziny, która jest mocna i zapewnia ochronę przed gorącem, ale jest również mocna. Panele z tkaniny akustycznej powstają poprzez owinięcie gęstym panelem z włókna szklanego cienką warstwą izolacji poliuretanowej. Jest to szeroko stosowany materiał w aplikacjach audio i wideo do radzenia sobie z dźwiękiem o niskiej częstotliwości. Można to zrekompensować za pomocą innych materiałów, takich jak aluminium, stal, a nawet szkło, aby poprawić wydajność przy niskich częstotliwościach. Architektonicznie nie zawsze jest jednak uważane za atrakcyjne lub wytrzymałe i nie obejmuje wszystkich powierzchni. Zasadniczo lepiej jest uwzględnić tylko górną warstwę płyty z materiałem, a nie dolną warstwę, co może obniżyć jakość pochłaniania dźwięku przez absorbery szerokopasmowe. Dlatego powszechne jest pokrywanie materiału innymi materiałami, takimi jak listwy drewniane, zrębki, a nawet listwy drewniane.

Pochłaniacze dźwięku to zazwyczaj piankowe arkusze, włókna lub maty, które pochłaniają dźwięk poprzez zamianę energii akustycznej na energię cieplną. Gdy powierzchnia materiału jest nieporowata, na przykład gładki beton, energia akustyczna jest odbijana lub odbijana i nie wchodzi w interakcje ani nie przenika.