Dąbrówki rozłogowe jako byliny bardzo ekspansywne

W ogrodach bardzo często sadzone są byliny. Do nich należy m.in. dąbrówka rozłogowa. Jest to roślina, która bardzo szybko się rozprzestrzenia. Charakterystyczny dla dąbrówki rozłogowej jest wzrost kępami. Rozłogi znajdujące się w glebie mogą osiągać nawet 30 cm.

Rośliny ogrodowe na stanowiska półcieniste

dąbrówka rozłogowa hurtŁodyga rośliny nie jest szczególnie wysoka, ale na jej zakończeniu znajdują się bardzo ładne niebieskofioletowe kwiaty, które będą zdobić każdy ogród. Znane są również odmiany dąbrówki o kwiatach różowych albo białych. Liście dąbrówki tworzą piękną rozetę. Może ona mieć kolor ciemnozielony lub też purpurowy (zwłaszcza u gatunków wykorzystywanych w ogrodnictwie). Wbrew pozorom roślina ta wcale nie ma dużych wymagań i jest w stanie wyrosnąć praktycznie wszędzie. Dąbrówka rozłogowa najlepiej toleruje gleby o odczynie obojętnym, które zawierają dużo próchnicy. Warto kupić taką roślinę jak dąbrówka rozłogowa hurt i ozdobić swój ogród pięknymi kwiatami. Dąbrówka to roślina, która idealnie nadaje się do sadzenia na stanowiskach półcienistych. Wzrośnie również tam, gdzie praktycznie nie ma dostępu do światła słonecznego. Jeśli podłoże jest wystarczająco wilgotne, to dąbrówka będzie rosła nawet na powierzchniach nasłonecznionych. Zaletą dąbrówki rozłogowej jest to, że jest rośliną zimozieloną, która dobrze znosi niskie temperatury. Oczywiście może dojść do przemarznięcia części nadziemnych rośliny, ale to zdarza się stosunkowo rzadko.

Dąbrówki rozłogowe w ogrodach wykorzystuje się albo jako rośliny obwódkowe albo jako rośliny nadwodne ze względu na dużą wilgotność. Trzeba jednak zaznaczyć, że jest to roślina niezwykle ekspansywna, która bardzo szybko się rozrasta i może zagłuszać inne rośliny. Właśnie dlatego należy regularnie pozbywać się nadmiaru wyrastającej dąbrówki rozłogowej.