Eksploruj na rowerze

Lubisz aktywność fizyczną i zwiedzanie? Urlop na rowerze będzie więc dla ciebie idealnym pomysłem. Z jednej strony można spędzić trochę czasu na siodełku, a z drugiej, to okazja, by zobaczyć trochę interesujących miejsc albo przez chwilę pobyć na łonie natury.

Ruszaj na rowerową wycieczkę po Polsce

wycieczki rowerowe w polsceW obecnych czasach samorządy, biura podróży czy producenci sprzętu zdają sobie sprawę, że aktywność fizyczna jest ważna i że na przykład szlaki rowerowe mogą przyciągnąć rzesze turystów. Nie ma się więc dziwić, że długość ścieżek rowerowych można dziś liczyć w wielu miejscach nie w dziesiątkach, a wręcz w setkach kilometrów. Także część firm wycieczkowych oferuje zorganizowane wyprawy w różnych częściach kraju. Właśnie, jeśli chcecie się wybrać na wycieczki rowerowe w polsce, do wyboru macie bardzo dużo kierunków. Znakomicie przygotowane pod względem infrastrukturalnym, noclegowym czy gastronomicznym są choćby szlaki we wschodniej części kraju albo wzdłuż wybrzeża. Trasy dla rowerzystów znajdziecie jednak również w górskich terenach, choćby Bieszczadach czy Sudetach. Oczywiście będą się różniły profilem i stopniem trudności, co nie oznacza, że amator nie może ich pokonać. Warto wybrać się w trasę na rowerze i spenetrować rejony ciekawe pod względem przyrodniczym oraz historycznym. W wielu okolicach znajdziecie miejsca na odpoczynek, na posiłek czy nawet prysznic, co przydaje się  w przypadku wielodniowych wypraw. Nawet jeśli macie kłopot z zabraniem swojego własnego roweru, to spokojnie możecie jakiś wypożyczyć.

Kilka dni na rowerze w pięknych okolicach to na pewno znakomity pomysł na długi weekend czy wakacje. Aktywność fizyczna wielu osobom towarzyszy na co dzień. Dlaczego więc nie pozostać przy niej podczas urlopu?! Tym bardziej że przy okazji można zwiedzać,  także odpoczywać, a nawet wykorzystać chwilę przerwy na słoneczną lub morską kąpiel.