Funkcjonalny i ładny przedpokój

Jednym z pomieszczeń w mieszkaniu, które nie spełnia funkcjonalności siedzenia, spania czy przebywania w nim na dłużej, ale jednocześnie rola jego jest i tak ogromna to właśnie przedpokój. Pełni funkcję skomunikowania całego domu, wszystkich jego zakamarków i jednocześnie nierzadko pełni rolę przechowywania rzeczy, zwłaszcza odzieży wierzchniej i obuwia.

Jak sprawić by przedpokój był ładny?

ładne meble do przedpokojuAbsolutnie nie wolno nam zapomnieć o ów przestrzeni. Rzekła bym nawet, iż należy o niej pamiętać w pierwszej kolejności. To bowiem swoista wizytówka naszego domu, przestrzeń, z którą na wstępie stykają się nasi goście. Warto aby przedpokój stanowił zapowiedź ładnego i zadbanego wnętrza. Cała aranżacja zależy od rozmiaru i układu przedpokoju. Jeśli mamy do czynienia z wąskim przedpokojem typu wagon, charakterystyczne zwłaszcza dla zabudowy wysokiej płyty betonowej lat 80 to rozważmy alternatywne rozwiązanie do szafy. Poszukajmy ładne meble do przedpokoju, które przede wszystkim będą płytsze, lżejsze konstrukcyjnie i nie przytłoczą małej, wąskiej przestrzeni. Dodatkowo wybierzmy te z największą możliwością schowania butów, z wieszakiem,  lustrem i miejscem do siedzenia, które możemy udekorować designerskimi poduszkami do siedzenia. Im więcej skrytek tym lepiej, nawet tych niedużych na drobiazgi. Może teraz w głowie rodzi Wam się obraz zabudowy przedpokoju z epoki PRL, ale właśnie takowa najlepiej się sprawdzi.

Nie bójmy się ów zabudowy – z uwagi na skojarzenia – bowiem obecnie meble odbiegają wizualnie od tych z lat wstecznych. Dziś znajdziemy ładne białe bądź w żywych kolorach, z połyskiem bądź matowe. Półki i szuflady zamykane tzw. cichym domkiem z minimalistycznymi uchwytami bądź jedynie ich żłobieniem. Są naprawdę nie lada gustowne.