Implanty zębowe – kiedy i dla kogo

 

Utrata zęba z powodu urazu, choroby dziąseł lub próchnicy jest powszechna i w pewnym wieku nieunikniona. Protezy i mosty stałe są konwencjonalnymi metodami leczenia zastępującymi brakujące zęby. Ale wraz z rozwojem medycyny w dziedzinie leczenia zębów pojawiły się implanty, które są podstawową formą zastąpienia braków w uzębieniu w dzisiejszych czasach.

Czym są implanty zębowe

implanty zębów olsztynImplanty dentystyczne to śruby tytanowe zakotwiczone w kości szczęki. Śruba służy jako korzeń nowego zęba. Korona, która wygląda jak brakujący ząb, jest następnie umieszczana na wierzchu implantu. Tytan jest stosowany od wielu dziesięcioleci. Jest kompatybilny i bezpieczny dla ludzkiego ciała. Umieszczanie implantów jest zwykle procesem wieloetapowym. Przed umieszczeniem implantu chirurg dentystyczny bada pacjenta pod kątem chorób ogólnoustrojowych, jakości kości, stanu pobliskich zębów itp. Jeśli okaże się, że nie ma przeciwwskazań do umieszczenia implantu, pierwszy zabieg będzie polegał na wkręceniu implantu do kości szczęki. W drugim etapie zabiegu umieszcza się nasadkę na implancie, który służy jako kotwica dla korony, która zostanie później założona. Wreszcie korona jest mocowana do korpusu implantu, przez co powstaje zupełnie nowy ząb. Implanty zębów Olsztyn mają wiele zalet. W przeciwieństwie do mostów, pobliskie zęby nie muszą być naruszane. Implanty dentystyczne są również rutynowo stosowane u pacjentów z luźnymi protezami. Umieszczane w górnej i dolnej szczęce, a protezy są na nich mocowane, co zapewnia lepszą stabilność i komfort.

O implanty dentystyczne należy dbać tak samo jak w przypadku prawdziwych zębów. Skrupulatna i staranna higiena jamy ustnej oraz regularne wizyty u dentysty pomogą zapobiec wszelkim komplikacjom i zapewnią im większość trwałość. Implanty są bezpieczną i niezawodną opcją dla osób z brakującym uzębieniem. Jeśli się o nie odpowiednio zadba, będą trwać dziesiątki lat.