Innowacyjne systemy grzewcze – promienniki

Z racji klimatu w jakim żyjemy, nieodłącznym problemem naszego życia jest lub będzie ogrzewanie naszych mieszkań, miejsc pracy, hal produkcyjnych i innych obiektów gdzie chcemy mieć odpowiednią temperaturę. Obecny rynek urządzeń grzewczych jest bardzo szeroki i powstają nowoczesne systemy ogrzewania.

Promienniki cieplne – nowatorskie ogrzewanie podczerwienią

promienniki podczerwieniKlasyczne metody ogrzewania powoli odchodzą do lamusa. Jakiś czas temu dużą popularność zyskały urządzenia zwane promiennikami, które opierają swoje działanie o fale podczerwieni. Promienniki podczerwieni to urządzenia zasilane energią elektryczną i zasada ich działania opiera się na podgrzaniu grzałki do temperatury tak wysokiej by zainicjowane zostało promieniowanie podczerwone. Ten rodzaj promieniowania jest niewidoczny dla ludzkiego oka. Najważniejszym założeniem producentów paneli opartych o promieniowanie podczerwone jest to, żeby wbudowana wewnątrz panelu grzałka przekształcała jak najwięcej energii elektrycznej w promieniowanie. Był to nie lada problem dla konstruktorów tych znakomitych urządzeń. Ciekawostką odnośnie promienników ciepła jest to, że nie podgrzewają one samego powietrza. Grzeją natomiast ludzkie ciało gdy będzie ono w zasięgu takiego promiennika. Porównać to można do naturalnego promieniowania pochodzącego ze Słońca. Niewątpliwie promienniki podczerwieni zrewolucjonizowały dotychczasowe spojrzenie i pogląd na temat systemów ogrzewania. Co raz więcej osób decyduje się na zamontowanie promienników wewnątrz własnych domów.

Podsumowując, ogrzewanie promiennikami to świetna alternatywa dla starszych technologii, które często nie sprzyjały modnej w obecnych czasach ekologii. Obecnie producenci wytwarzają promienniki z ozdobnymi wzorami, zdjęciami itp. Dzięki temu nasze ogrzewanie jest dodatkowo bardzo estetyczne.