Jakie waporyzatory są najlepsze?

Szacuje się, że konsumentów legalnej marihuany jest w Polsce kilkaset tysięcy. To budujące, w przeciwieństwie do informacji mówiącej o tym, że aż 90% z nich przyjmuje ją w procesie spalania. Bowiem jest to nie tylko niekorzystne dla zdrowia, ale i dla kieszeni.

Ceny popularnych waporyzatorów

waporyzatory cenaW procesie spalania wydzielają się nie tylko toksyczne substancje smoliste, ale przede wszystkim kilkadziesiąt związków kancerogennych. To wszystko przechodzi najpierw przez nasze usta, gardło, by finalnie znaleźć się w płucach i nie ma znaczenia czy pali się tytoń, cygaro czy marihuanę, bowiem produktem spalania zawsze będzie dym. To właśnie nim się inhalujemy podczas palenia, a że jest gorący to powoduje mikro oparzenia dróg oddechowych oraz płuc. Palenie jest też mało ekonomiczne, ponieważ jego temperatura jest zbyt wysoka i zanim z marihuany zaczną uwalniać się substancje czynne, ulega ona spopieleniu. Finał tego jest taki, że niemal 60% substancji aktywnych ulatuje bezpowrotnie z dymem. Natomiast w waporyzatorach dochodzi do podgrzewania suszu, nie do jego spalania, w związku z czym nie mamy do czynienia z dymem. To też metoda, w której straty w suszu sięgają zaledwie 4-5%. Jeżeli zainteresowały nas waporyzatory cena takich urządzeń zależna jest od tego, jak bardzo jest ono zaawansowane. Toteż nie dziwmy się iż znajdziemy urządzenia za 200-300 złotych, ale też takie, za które zapłacić trzeba 1500-2000 złotych. Wiele też zależy również od renomy producenta.

Dobry waporyzator podgrzewa marihuanę już w kilkanaście sekund, a ilość, jak również jakość wytwarzanej pary wodnej, jest naprawdę imponująca. Zakup takiego urządzenia należy potraktować jako inwestycję, nie tylko w lepsze zdrowie, ale przede wszystkim w dużo bardziej efektywne pozyskiwanie składników czynnych.