Mocne kalosze robocze

Obuwie ochronne niejednokrotnie uchroniło wielu pracowników naszego zakładu przed urazami na stanowisku pracy, i nie było nikogo, kto by nie doceniał walorów ochronnych takich butów. Mimo to, standardowe obuwie ochronne nie przydawało się w miejscach gdzie używane były szkodliwe substancje chemiczne, które takowe obuwie szybko uszkadzały.

Wytrzymałe kalosze chemioodporne

kalosze ochronneWiększość modeli obuwia roboczego była przeznaczona do ochrony przed uderzeniami na stanowisku pracy, jednak bardzo źle znosiła wystawienie na substancje żrące, czy inne szkodliwe chemikalia. Z tego powodu, na naszym stanowisku, gdzie w procesie produkcji używaliśmy silnych kwasów, takowe buty nie przydawały się w ogóle. Zamiast nich, na naszym wyposażeniu mieliśmy chemioodporne kalosze ochronne, które mimo iż nie zapewniały tego samego poziomu ochrony przed obrażeniami fizycznymi, były całkowicie niepodatne na działanie używanych przez nas substancji. Kalosze te były odlewane w jednej części, więc nie było możliwości by niewielkie ilości szkodliwych substancji dostały się pod buty, a tym samym spowodowały powstanie obrażeń u pracownika. Obuwie to, mimo materiału, było stosunkowo odporne na uszkodzenia fizyczne, zwłaszcza dzięki bardzo grubej i mocnej podeszwie, która pozwalała na pracę na niemal każdej powierzchni, i chroniła nogi przed uszkodzeniem choćby przez przebicie podeszwy ostrą krawędzią.

Mimo ekstremalnych warunków, w jakich były wykorzystywane, kalosze te zużywały się bardzo powoli, najczęściej poprzez ścieranie spodu podeszwy po długim czasie użytkowania. Mogły być przez to używane przez bardzo długi czas, a ich niewielka cena umożliwiała zrobienie odpowiednio dużego zapasu, do wykorzystania w razie uszkodzenia obuwia z jakiegokolwiek powodu.