Odszkodowania z polisy sprawcy wypadku

Czasem w życiu zdarza się, że ulegniemy wypadkowi komunikacyjnemu albo po prostu będzie to stłuczka lub kolizja. Jeśli to nie my zawiniliśmy, a nasze auto nie nadaje się do jazdy, możemy skorzystać z przysługujących nam praw. Mowa to o możliwości wynajmu samochodu zastępczego z tak zwanego oc sprawcy wypadku. Każdy z nas jest ubezpieczony.

Jak ubiegać się o odszkodowanie?

odszkodowanie z oc sprawcyTo ważne. Zwłaszcza w kwestii odpowiedzialności cywilnej. To ona daje nam takie przywileje. Jeśli zatem nasz samochód nadaje się jedynie do mechanika, a my musimy na co dzień poruszać się autem, z łatwością zdobędziemy go z firmy ubezpieczeniowej sprawcy. Jak to więc zrobić? To łatwe i proste. Wystarczy zwrócić się z odpowiednim wnioskiem do ubezpieczyciela czyli towarzystwa, do którego należy sprawca wypadku. Wtedy odwiedzi nas rzeczoznawca i dokona oględzin naszego uszkodzonego samochodu. Jeśli uzna, że istnieje taka potrzeba, wyda zgodę na udostępnienie auta zastępczego, którym spokojnie będziemy mogli jeździć do pracy i na zakupy. Wszędzie tam, gdzie podróżowaliśmy własnym pojazdem. Odszkodowanie z oc sprawcy to rekompensata za nasze poniesione szkody podczas, której nie byliśmy sprawcami. Jeśli to nie nasza wina, z pewnością otrzymamy auto zastępcze. Jego marka i rocznik jest dostosowane cenowo do naszego samochodu. Tak samo z kwotą odszkodowania. Załóżmy, że poruszaliśmy się dziesięcioletnim autem.

Wówczas podobne otrzymamy. Będzie nas z towarzystwem ubezpieczeniowym łączyła pewna umowa. Kiedy odbierzemy z warsztatu nasz samochód, który przejdzie pozytywnie badanie techniczne, oddajemy auto zastępcze i sprawa praktycznie się kończy. Oczywiście z przedstawioną sytuacją łączy się wiele innych elementów, typu odszkodowanie, które również nam się należy.