Oryginalność fotografii artystycznej

Wielu fotografów, niezależnie od tego, czy pracujących w tym fachu, czy zajmujących się zdjęciami czysto amatorsko, ma swoją własną obraną ścieżkę w tej dziedzinie. Niektórzy specjalizują się w fotografii portretowej, inni w fotografowaniu architektury, czy natury, lecz każdego z nich łączy jedna rzecz: wszyscy staramy się, aby nasza fotografia była artystyczna.

Świat macro w fotografii artystycznej

fotografia artystycznaMoim konikiem w świecie fotografii jest fotografia macro. Nie tylko uwielbiam przybliżać obserwatorowi to, co niewidoczne dokładnie gołym okiem, ale także przedstawiać dany element w jak najbardziej kreatywny i artystyczny sposób. W fotografii macro fascynuje mnie także piękno boke, czyli rozmazanego tła charakterystycznego dla fotografii skupiającej się na zdjęciu jednego obiektu. Fotografia artystyczna bardzo pomaga mi nie tylko rozwijać swoją pasję, ale także samą siebie. Czasami przychodzą dni, kiedy ciężko wykrzesać z siebie jakąkolwiek dozę kreatywności, niemniej zazwyczaj wówczas ujrzę coś, co zainspiruje mnie do stworzenia nowego zdjęcia. Potrafię się pod tym względem bardzo miło zaskoczyć i dzięki temu poznać własne wnętrze jeszcze lepiej. Ostatnio nie miałam żadnego pomysłu na fotografię, a jednocześnie chciałam porobić jakieś zdjęcia. Rozmyślając nad kadrami, bawiąc się spinaczem do papieru, a jednocześnie rozglądając po pokoju nagle, ni stąd ni zowąd znalazłam inspiracje w postaci malutkiego domku dla lalek mojej córki. Wzięłam kilka spinaczy i usadowiłam je na krzesełkach przy stoliku, czy też w sposób taki, aby wydawało się, że ze sobą rozmawiają. Starałam się w swoich zdjęciach nadać im nieco ludzkiej duszy i metafory.

Jak widać fotografia kreatywna opiera się w głównej mierze przede wszystkim na naszych własnych i oryginalnych pomysłach, które przeważnie pojawiają się w naszej głowie bardzo spontanicznie. Dlatego bawiąc się fotografią, warto mieć przy sobie zawsze aparat, aby nie przegapić tych kilku króciutkich chwil, dzięki którym powstaje wieczność zamrożona w obrazie.