Pamięci USB dla turystów

Jestem osobą, która dużo podróżuje. Zawsze zabieram ze sobą dużo sprzętu, a nierozłączną częścią mojego turystycznego bagażu zawsze jest komputer. Komputer nie posiada za wiele pamięci, właśnie dlatego bardzo ważną rzeczą jest dobry pendrive.

Pamięć przenośna jako uzupełnienie małego dysku twardego

pendrive 256gbJeżeli nasz komputer, netbook czy notebook ubolewa na małą pamięć dysku twardego, dobrym rozwiązaniem może być nabycie pamięci przenośnej o dużej pojemności. Zakupiłem sobie jakiś czas temu pendrive 256gb i od tamtego czasu, nie narzekam na zbyt małą pojemność. Jest to dla mnie świetne rozwiązanie, ponieważ za każdym razem, kiedy gdzieś wyjeżdżam, na moim komputerze robi się duży tłok od nowych zdjęć w dobrej jakości. Dobre zdjęcia potrafią zająć naprawdę wiele pamięci, jednakże za pomocą pendrive’a, mogę wszystkie umieścić właśnie tam. Jest to również bardzo wygodne do zgrywania wszystkich informacji czy też plików. Mapy czy inne ciekawe atrakcje turystyczne możemy zgrać na pamięć naszego pendrive’a i odtworzyć te pliki, kiedy akurat nie mamy dostępu do internetu. Po powrocie do domu, bez problemu mogę zgrać wszystkie pliki z pendrive’a na mój komputer stacjonarny, który posiada dużą pojemność. W ten sposób, nie zaśmiecam mojej pamięci przenośnej i mogę z niej korzystać kiedy tylko chcę. Jest to świetne rozwiązanie dla osób, które dużo podróżują ze swoim niewielkim i niezbyt silnym komputerem, ale mimo wszystko chcą utworzyć więcej plików o dużej pojemności, jak zdjęcia, filmy, dokumenty czy cokolwiek innego.

Właśnie dlatego jest to idealne rozwiązanie dla turystów. Uważam, że połączenie wygodnego i uniwersalnego laptopa wraz z podręczną pamięcią o dużej pojemności jest świetne, ponieważ eliminujemy wadę jednego urządzenia zaletą drugiego.