Podstawowe parametry strugarki czterostronnej

 

Każdy zakład stolarski musi dysponować wieloma urządzeniami do obróbki drewna aby sprostać zamówieniom klienta. Wśród podstawowych rządzeń stolarza powinna się znaleźć z całą pewnością strugarka do obrabiania elementów z czterech stron jednocześnie. Maszynę taką nazywamy strugarka czterostronną. Ma ona za zadanie nadać odpowiedni kształt oraz wygładzić drewniany element.

Niezawodne strugarki do drewna

strugarka czterostronnaDobra strugarka czterostronna to jedno z najważniejszych urządzeń, które muszą znajdować się w zakładzie stolarskim. Jednoczesna obróbka czterostronna materiału drzewnego skraca czas pracy stolarza i daje możliwość wygładzania i nadawania kształtu wybranych powierzchni. Stojąc przed wyborem odpowiedniego sprzętu musimy zwrócić uwagę na parametry pracy strugarki. Jedną z najważniejszych wartości, którą trzeba wziąć pod uwagę jest moc strugarki. Określa ona jakiego rodzaju drewno możemy obrobić na urządzeniu. Trzeba też mieć świadomość, że strugarki mają swoje ograniczenia dotyczące maksymalnej szerokości deski jaką mogą wygładzić. Każda strugarka posiada specyfikację przedstawiającą obróbkę drewna. Potencjalny nabywca powinien się z nią zapoznać gdyż np. nie każda strugarka czterostronna nadaje się do obróbki drewna mokrego. Na rynku znajdziemy bardzo dużo modeli do wybory od różnych producentów dlatego świadomość naszych potrzeb powinna określić decyzję o zakupie tej właściwej.

Maszyny stolarskie cieszą się ogromnym popytem wśród profesjonalistów oraz użytkowników traktujących tą dziedzinę hobbystycznie. Chcąc zapewnić sobie najlepszą strugarkę czterostronną nie należy sugerować się jedynie ceną, trzeba zastanowić się raczej nad stosunkiem jakości do ceny maszyny. Na stronach producentów i przedstawicieli znajdziemy wszystkie informacje, które pozwolą dokonać właściwego wyboru.