Refluks u niemowląt

Ulewanie się pokarmu u niemowlaka występuje bardzo często u malutkich dzieci. Zwane również jako refluks jest objawem niedojrzałości układu pokarmowego, ale jest to zjawisko fizjologiczne, które polega na cofaniu się treści pokarmowej do przełyku, a nawet jamy ustnej. Dopóki nie wywołuje skutków ubocznych, nie należy się obawiać. Jak zapobiegać ulewaniu się pokarmu?

Skuteczne metody na ulewanie

specjalna poduszka antyrefluksowa dla niemowlątW ostatnim czasie poduszka klin stała się bardzo popularna, a niektórzy rodzice traktują ją jako obowiązkowy element wyprawki dla dziecka. Jednak klin to specjalna poduszka antyrefluksowa dla niemowląt zalecana jedynie dzieciom ze znacznym refluksem żołądkowym i mocnym ulewaniem. Objawy przyczyniają się do słabego przebierania na wadze, niechęcią do jedzenia, jak również mocnym rozdrażnieniem. Poduszka zapewnia niemowlętom odpowiednią pozycję podczas snu czy leżenia w dzień, odpowiednio sprawdzi się w łóżeczku, jak również w wózku. Na klinie główka jest uniesiona, bez obciążania szyi i kręgosłupa. Możemy kupić ją w wielu sklepach stacjonarnych, jak również internetowych, dostępna w różnych wymiarach, kolorach oraz wzorach, w zależności od naszych potrzeb. Poduszka antyrefluksowe powinna być wykonana z atestowanych materiałów, oddychających i antyalergicznych. Pokrowiec uszyty jest ze 100% bawełny, który możemy w wygodny sposób prac w pralce. Zjawisko refluksu przestaje występować wraz z dorastaniem dziecka w 3 lub 4 miesiącu życia, a czasem i później.

Sen jest dziecku niezbędny do prawidłowego rozwoju, dlatego też jako rodzice powinniśmy zadbać o jego komfort. Należy pamiętać, że gdy tylko mamy jakieś wątpliwości związane ze zdrowiem naszego dziecka, należy każdorazowo skonsultować się z lekarzem pediatrą, który wykluczy nasze obawy lub podejmie odpowiednie środki leczenia.