Sylikonowe cewniki foleya

Po zabiegach urologicznych lekarze niestety zakładają cewniki do zbiórki moczu. Najbardziej popularnym cewnikiem jest cewnik foleya. Jest to cewnik urologiczny, który może być zakładany nawet na dwadzieścia dziewięć dni. Jest on silikonowy, a także z kontrastem RTG. 

Zalety dwudrożnego cewnika

dwudrożny cewnik foleyaCewnik foleya jest najbardziej wygodnym cewnikiem, ponieważ utrzymuje się sam. Służy on do długotrwałego drenowania pęcherza moczowego. Dwudrożny cewnik foleya posiada dwa kanały. Jeden służy do odprowadzania moczu, drugi natomiast do napełniania balonu. Posiada on również balonik, który zabezpiecza założony cewnik przed wysunięciem się z pęcherza pacjenta. Zaletą cewnika foleya jest to, że jest on przezroczysty co bardzo ułatwia obserwację, a także kontrolę. Przede wszystkim cewnik ten jest wykonany z najwyższej jakości materiału jakim jest medyczny silikon, który odznacza się bardzo wysoką biokompatybilnością, czyli nie posiada żadnego negatywnego wpływu na tkanki. Nie wywołuje on reakcji alergicznych co jest bardzo ważną cechą. Jest on bardzo komfortowy dla każdego pacjenta. Na rynku znajduje się wiele rozmiarów cewników foleya. Cała powierzchnia cewnika jest gładka, miękka co sprawia, że nie ma możliwości poniesienia jakichkolwiek urazów przy zakładaniu, czy zdejmowaniu cewnika. Można go używać przez długi czas, ponieważ jest on wykonany z solidnego materiału. Dlatego może być używany nawet do dwudziestu dziewięciu dni po założeniu.

Ogólnie cewnik foleya dwudrożny jest jednym z najbardziej popularnych cewników używanych w szpitalach. Lekarze zazwyczaj najchętniej swoim pacjentom po zabiegach zakładają właśnie ten cewnik. Cena cewnika zazwyczaj zależy od wielkości. Jednak każdy kosztuje około dwudziestu do pięćdziesięciu pięciu złoty.