Wytrzymała odzież wojskowa

Wybór umundurowania był zazwyczaj dyktowany osobistymi preferencjami każdego gracza airsoftowego, lub też wymogami drużyny, jeśli do takowej należał. Jednak nawet w trakcie meczy niektóre rodzaje umundurowanie znacznie ułatwiały grę, a dobrane niewłaściwie czasem ją uniemożliwiały.

Wybór odzieży wojskowej do airsoftu

odzież taktycznaNiemal wszystkie rodzaje umundurowania w dowolnym kroju i kamuflażu były dostępne w sprzedaży w sklepach militarnych, zarówno fabrycznie nowe jak i zdemobilizowane. Za najlepszą uznawana była jednak odzież taktyczna należąca do jednego z nowych krojów, znacznie wygodniejszych i lepiej przystosowanych do trudnych warunków. Kamuflaż, mimo iż często uznawany za element dekoracyjny przez cywilnych użytkowników, był tu dość ważnym elementem, gdyż miejski kamuflaż używany w trakcie gry w lesie znacznie ułatwiał rozpoznanie, a tym samym wyeliminowanie posiadacza takowego kamuflażu z gry, użytkownika. Kamuflaż dopasowany do terenu, natomiast, pozwalał na zastosowanie bardziej złożonej taktyki oraz ułatwiał niezauważone poruszanie się po polu gry. Wytrzymałość była natomiast najważniejszą cechą, jaką podczas wyboru stroju kierowali się doświadczeni gracze. Mecze odbywały się bowiem w najróżniejszych warunkach, często w złej pogodzie czy trudnym terenie.

Umundurowanie odporne na zniszczenie znacznie lepiej znosiło grę w takich warunkach, o wiele wolniej ulegając zużyciu nawet po bardzo intensywnych rozgrywkach. Nowoczesne mundury szyte z cordury były pod tym względem najlepsze, zwłaszcza te które były używane zarówno przez użytkowników cywilnych jak i personel mundurowy. Posiadały bowiem najwygodniejsze układy kieszeni oraz często możliwość odpięcia rękawów czy nogawek, dzięki czemu mogły służyć jako odzież całoroczna.