Zabawa w escape roomie

Wraz ze znajomymi jesteśmy wielkimi miłośnikami escape roomów. Będąc na wycieczce w Warszawie nie mogliśmy oprzeć się pokusie i również w stolicy udaliśmy się do jednego z polecanych lokali. Dla całej naszej grupy było to wspaniałe przeżycie, które postaram się krótko opisać poniżej.

Przygoda w warszawskim escape roomie

escape room w warszawie - ranking najlepszychJa i paczka moich przyjaciół jesteśmy fanami wszelkich rozrywek, które wymagają zdolności logicznego myślenia i wytężenia umysłu. Kiedy tylko mamy okazję udajemy się na przykład do escape roomu. Większość takich lokali z naszej miejscowości już znamy i żaden pokój nie jest nam obcy. Dlatego, aby rozwiązać kilka nowych i bardziej wymagających zagadek, postanowiliśmy wybrać się od escape roomu w stolicy. Byliśmy tam na wycieczce i nie mogliśmy powstrzymać się przed wybraniem chociaż jednego pokoju zagadek. Jeśli chodzi o escape room w Warszawie – ranking najlepszych pomógł nam w wyborze idealnego pomieszczenia dla nas. Wybraliśmy pokój o tematyce napadu na bank. Wcieliliśmy się w rolę złodziei, którzy muszą wynieść skarb z sejfu. Zagadki były ciekawe i czasochłonne, dlatego musieliśmy umiejętnie podzielić między siebie zadania, aby zdążyć przed upływem wyznaczonego czasu. Żeby rozwiązać wszystkie łamigłówki musieliśmy myśleć bardzo abstrakcyjnie, gdyż rozwiązania nie były oczywiste. Było także trochę zadań matematycznych, których wyniki okazywały się kodami do kłódek, które były poukrywane w całym pokoju. Kiedy wypełniliśmy wszystkie zadania, sejf w pomieszczeniu otworzył się, a my mogliśmy wynieść złoto.

Escape roomy to coś, co zdecydowanie można polecić każdemu. Z pewnością warto odwiedzić najbliższy escape room, aby zobaczyć o co tam chodzi. Na początek należy sprawdzić poziom trudności pokoju, żeby nie zniechęcić się trudnością zadań. Po wdrożeniu się w taką zabawę można próbować przejść coraz bardziej skomplikowane pomieszczenia.