Zakup drona na wyjazd w Alpy

Jak co roku razem ze znajomymi udajemy się na deskę snowboardową w Alpy. Jest to naszą pasją i coroczną przyjemnością. W tym roku miało być jeszcze lepiej ponieważ postanowiłem zakupić drona, który będzie rejestrował nasz wyjazd i poczynania na desce. W tym celu od tygodnia siedzę poszukując odpowiedniego urządzenia.

Dron z funkcją śledzenia

naprawa dronówJak się okazało obecnie na rynku dronów jest naprawdę dużo i mają one różne ceny. Ja chciałem kupić taki by po powrocie nie była mi potrzebna naprawa dronów. Musiał być zatem on solidny, a jego obudowa wykonana z trwałych materiałów. Dobrze też by dron działał na wysokości ponad 2 tysięcy metrów nad poziomem morza. Jednak to na czym najbardziej mi zależało to to, by posiadał on funkcję śledzenia. Jest to funkcja fachowo nazywana „follow me”, dzięki czemu nie musimy samodzielnie sterować dronem, tylko sam podąża on za właścicielem. Jest to możliwe dzięki połączeniu drona ze smartfonem, wykorzystując wbudowany w niego moduł GPS, dzięki czemu porusza się on tą samą trasą co telefon. Dodatkowo zamontowany stabilizator kamery pozwala śledzić za jej pomocą położenie telefonu i jego użytkownika. Było to idealną opcją dla nas, zwykle korzystaliśmy z kamerki go pro teraz mogliśmy być na nagraniu wszyscy razem. Nagranie z drona byłoby także świetną pamiątką z wyjazdu, dlatego bardzo zależało mi na jego kupnie. Z racji, że to inwestycja na lata postanowiłem przeznaczyć na zakup nieco więcej gotówki i kupić porządny sprzęt.

Oczywiście wiedziałem, że bez drobnych napraw się nie obejdzie bowiem drony często wpadają na drzewa czy budynku przy silniejszym podmuchu wiatru. Na szczęście w serwisie niedaleko mojego domu, w którym dokonują właśnie naprawy takich urządzeń, doradzono mi modele wśród których warto wybierać dlatego liczę, że jeszcze długo będę mógł cieszyć się nienaganną pracą mojego drona.