Zalety zakładania przydomowego trawnika z rolowanej darni

Zakładanie trawnika wcale nie jest łatwym zajęciem, jeśli nie zna się współczesnych możliwości oraz ich wad i zalet. Osoby, które planują założyć trawnik, zastanawiają się nad tym, czy lepiej wybrać trawnik wysiewany czy może postawić na trawnik z rolki.

Odpowiednie przygotowanie podłoża pod założenie trawnika z rolek

zakładanie trawnika z rolki ToruńWbrew pozorom zarówno w pierwszym jak i drugim przypadku trzeba postawić na odpowiednie przygotowanie podłoża. Na samym początku należy sprawdzić, z jakim rodzajem podłoża w ogóle mamy do czynienia na konkretnym terenie. Jeśli jest to podłoże piaszczyste, można je wzmocnić, dodając do niego glinę. Z kolei podłoże ciężkie i z widocznymi bryłami można rozbić za pomocą piasku czy torfu. Dopiero później można się zabrać za przeanalizowanie pH gleby. Zazwyczaj jest to pH lekko kwasowe, czyli wahające się z zakresie od 5,6 do 6,5. Podłoże trzeba poddawać odpowiednim zabiegom pielęgnacyjnym. Ważne jest nie tylko odchwaszczanie, ale również nawożenie. Takie zakładanie trawnika z rolki Toruń znajduje się w ofercie wielu firm specjalizujących się w pielęgnacji ogrodów, ich projektowaniu i zakładaniu. Przed założeniem trawnika z rolki należy dokładnie zagrabić teren i wyrównać go. Zakładanie trawnika z rolki jest na pewno znacznie mniej skomplikowane, aniżeli wysiew trawnika. Kupuje się rolowane darnie, które później układa się na wcześniej przygotowanym terenie.

Wystarczy rozwinąć rolkę na danym terenie, a potem poczekać, aż korzenie wejdą w glebę. Po 2 tygodniach od rozłożenia trawnika z darni na rolkach będzie on zdatny do użytku. W tym czasie należy nie tylko nawadniać trawę, ale również pamiętać o tym, by po niej nie deptać. Tylko w ten sposób darnie będą miały szansę na wrośnięcie w glebę i przyzwyczajenie się do konkretnego rodzaju podłoża. Efekt jest bardzo szybki i widoczny od razu.